Jump to content

Nemokama pradinukų mokykla   3 Masterforex-V Knygos  

Market Leader (Lietuva)  

Masterforex-V - psichologinės Forex treiderio problemos

6 replies to this topic

#1 Masterforex-V Lietuva

живет тут

• VIP (LT)
  • PipPipPipPipPip
  • 4,306 posts

Posted 27 June 2012 - 12:36

Ši tema - Masterforex-V knygos dalies "Treiderių psichologinės problemos Forex prekyboje ir jų sprendimo būdai (arba kodėl psichiatrams dirbti Forex rinkoje pavyksta geriau už profesionalius ekonomistus?)" tęsinys. Ją galite paskaityti čia:
http://www.masterfor...n3sk1dalis.html

Pasidalinkime, ką dar naudingo galima pasiskaityti šia tema literatūroje.
Taip pat padiskutuokime, aptarkime bet kokias kitas psichologines problemas, su kuriomis susiduria treideris realioje Forex prekyboje. Aptikime, apibrėžkime problemą tam, kad visi kartu galėtume ją išspręsti arba bent jau surasti galimus jos sprendimo būdus.
Dėl sunkiai pasiekiamų dalykų verta pasistengti, nes jie - patys geriausi!
Pagarbiai, Rasa

Mano brėžiniai

#2 Masterforex-V Lietuva

живет тут

• VIP (LT)
  • PipPipPipPipPip
  • 4,306 posts

Posted 27 June 2012 - 12:45

Masterforex-V said:

Tam tikras kiekvieno treiderio psichologinio palaikymo lygis bei darbo su pinigais strategija ir mano požiūris į tai:

Suma jūsų prekybinėje sąskaitoje neturi kelti jums jokių bereikalingų emocijų. Vieniems tai bus keli šimtai dolerių, kitiems - keli tūkstančiai ir t.t. Tai yra jūsų verslo vystymo instrumentas (darbas Forexe man yra verslas, o ne žaidimas). Todėl papasakosiu kaip aš matau Forex kaip verslą:

а) jūsų prekybinės sistemos patikrinimas (kriterijai - sistemos nustatymas ir sureguliavimas demo sąskaitoje)

b) atidarydami realią prekybinę sąskaitą, pasirinkite tokią sumą, kurios nebijote prarasti. Tai gali būti ir mikro sąskaitos su 0.01 loto orderiais ir mini su 0.1 lotu, priklausomai nuo jūsų finansinės padėties.

Perspėkite savo šeimos narius (ir aš taip dariau), kad paėmėte pinigų Forexui - įdėjote juos į naują verslą, potencialiai labai pelningą, tačiau labai rizikingą. Skaitykite, kad už tą sumą nusipirkote kažkokį tai daiktą. Man toks gana negudrus ir paprastas požiūris į šį reikalą labai padėjo mano darbe.

c) pasistenkite susipažinti su tais, pas ką jūs ketinate atidaryti savo realą, t.y. sužinokite kuo daugiau informacijos.

d) uždirbinėti aš pradėjau dirbdamas orderiais nuo 1 loto. Bet prie loto dydžio prieiti patartina išskaidžius jį į smulkesnes dalis. Kurį laiką padirbkite su 0,1 loto orderiais ir jei gerai sekasi, padidinkite iki 0,2, stengdamiesi imti tą patį punktų kiekį, kaip ir su mažesniu lotu. Esant stipriam trendui, pasipildykite poziciją.

e) uždarbį dalinai nuimkite, dalinai kapitalizuokite. Tą dalį, kurią nuėmėte kaip pelną, taip pat išdalinkite į neliečiamą rezervą ir į kasdienes išlaidas. Tokiu būdu, grynai psichologiškai gausite dvigubą ar trigubą palaikymo sistemą.

f) svarbiausia - rezultatas, kurį jūs suvedate ir analizuojate vakare arba savaitės pabaigoje. Ir ta pati sąskaitos kapitalizacija reikalinga tam, kad būtų galimybė uždirbti daugiau. Todėl darykite skaičiavimus, tiek suminiam rezultatui gauti, tiek ir gaunamo pelno procentine išraiška.

g) dalį uždirbtų pinigų investuokite į kitas absoliučiai nerizikingas finansines operacijas (nuo indėlių bankuose iki nekilnojamo turto pirkimo ir kt.) Esant mažiausiems krizės požymiams valstybėje, nusiimkite juos iš banko sąskaitos. Kitaip operacijos Forex rinkoje atrodys daug mažiau rizikingos nei lėšų saugojimas banke.

Visko išvardinti neįmanoma. Todėl kviečiu treiderius ir investuotojus pasidalinti savo požiūriu, mintimis.

Pagarbiai, Rasa

Mano brėžiniai

#3 Masterforex-V Lietuva

живет тут

• VIP (LT)
  • PipPipPipPipPip
  • 4,306 posts

Posted 09 July 2012 - 14:24

Masterforex-V said:

Pabandykite praeiti šiuos 3 etapus:
1. suprasti, kodėl daugiau kaip 90% treiderių pralošia depozitus Forexe, (kad nekartotumėte jų klaidų)
2. suprasti Forex techninę analizę - valiutų kotiruočių logiką - automatizuokite savo veiksmus demo sąskaitoje (po to - reale). To ir mokotės Masterforex-V Akademijoje.
3. įveikite psichologines problemas - baimę, godumą, ir išmokite reale dirbti taip, kaip dirbote demo.

Visiškai įveikti psichologinių problemų nepavyks, tačiau esmę sudaro tai, kiek jūs su jomis susitvarkysite.

Klasikinis pavyzdys, kurį naudoja visi psichologai aiškindami baimės įtaką treiderio darbui Forex rinkoje nubrėžkite liniją ant šaligatvio ir užfiksuokite laiką, per kurį jūs prabėgsite atkarpą su šia linija.
Tada pakelkite šią liniją 3 metrus aukštyn. Ar manote, kad taip pat lengvai nubėgsite ant pakeltos aukštyn lentos? Ar šiek tiek bijosite?

Patikėkite, realiame Forexe lygiai taip pat, kaip šiame pavyzdyje. Todėl ir atidaryta Treidingo psichologijos tema Masterforex-V forume, kad visi kartu pabandytume įveikti iškilusias psichologines problemas, bei pasidalindami patirtimi ir patarimais rastume jų sprendimą.

Pagarbiai, Rasa

Mano brėžiniai

#4 Masterforex-V Lietuva

живет тут

• VIP (LT)
  • PipPipPipPipPip
  • 4,306 posts

Posted 24 July 2012 - 07:23

View PostRasa, on 27 June 2012 - 12:36, said:

Ši tema - Masterforex-V knygos dalies "Treiderių psichologinės problemos Forex prekyboje ir jų sprendimo būdai (arba kodėl psichiatrams dirbti Forex rinkoje pavyksta geriau už profesionalius ekonomistus?)" tęsinys. Ją galite paskaityti čia:
http://www.masterfor...n3sk1dalis.html

Pasidalinkime, ką dar naudingo galima pasiskaityti šia tema literatūroje.
Taip pat padiskutuokime, aptarkime bet kokias kitas psichologines problemas, su kuriomis susiduria treideris realioje Forex prekyboje. Aptikime, apibrėžkime problemą tam, kad visi kartu galėtume ją išspręsti arba bent jau surasti galimus jos sprendimo būdus.

Temos tęsinys:
Masterforex-V psichologinių problemų sprendimo būdai

Visų pirma įvardinkime pagrindines psichologines problemas, su kuriomis susiduria realybėje ir pradedantieji, ir patyrę treideriai, po to paieškosime jų sprendimo būdų.
1 problema. Baimė prarasti pinigus. Baimės įveikimo būdai, prekiaujant realioje sąskaitoje.
2 problema. Nepasitikėjimas sava prekybine sistema.
3 problema - tai „žaidėjo azartas“.
4 problema. Nepasitikėjimas savimi, charakterio neturėjimas ir atkaklumo trūkumas, kaip šiuo momentu, taip ir gyvenime apskritai.
5 problema. Godumas ir noras gauti viską iš karto.
6 problema. Forex kaip narkotikas, prie kurio treideris pripranta, be kurio jis jau paprasčiausiai negali gyventi.
Skaityti daugiau...
Pagarbiai, Rasa

Mano brėžiniai

#5 vaidila

пробегал

• Пользователи
  • Pip
  • 8 posts

Posted 02 April 2013 - 05:55

Kalbant apie problemas kas įtakoja mūsų sėkmę ir nesėkmę valiutų rinkoje reikėtu įvardinti ir tokius faktorius kaip neracionali motyvacija, perdėti lūkesčiai ir viltys. Aišku godumas ir baimė tai taip pat veda treideri prie žlugimo slenksčio. Mano manymu didele dalimi sėkmės valiutu rinkoje sudaro mūsų kaip prekeivių psichologinis nusiteikimas. Norint uždirbti reikia mokėti suvaldyti savo emocijas ir turėt tikslų atsakymą ko tu šiandien nori iš rinkos. Ir manau, kad tai tikrai suteiks kiekvienam galimybę uždirbti.

#6 vaidila

пробегал

• Пользователи
  • Pip
  • 8 posts

Posted 02 April 2013 - 06:24

Neracionali motyvacija pasireiškia žaidėjo azartu.Ši savybė yra būdinga daugeliui treiderių, vienok vieni tai sugeba kontroliuoti, o kiti tampa tiesiog emocijų vergais ir tuo yra pasmerkti pralaimėti.

Norint nustatyti ar mes prekiaujame vedami godaus azarto ar ne , galime remdamiesi sekančiais signalais. Jeigu mes klausinėjame kitų ką jie mano apie esamą situacija rinkoje; Pradedame pasakoti apie savo atidarytas pozicijas kitiems tarsi norėdami išgirsti jų nuomone; neturime konkretaus darbo plano, kuriame būtų aiškiai apibrėžti sandorių atidarymo ir uždarymo kriterijai. Visa tai mums sako, kad mes prekiaujame vedami azarto, bet ne sveiko proto. Geriausias vaistas nuo šios problemos yra prekybos plano sudarymas. Disciplinuotas jop laikymasis.

#7 Masterforex-V Lietuva

живет тут

• VIP (LT)
  • PipPipPipPipPip
  • 4,306 posts

Posted 02 April 2013 - 10:56

View Postvaidila, on 02 April 2013 - 05:55, said:

... neracionali motyvacija, perdėti lūkesčiai ir viltys.

Visiškai sutinku, labai daug psichologinio pobūdžio problemų kyla dėl nepagrįstų iliuzijų apie Forex prekybą ir pačią valiutų rinką. O tai: klaidingas požiūris, kad egzistuoja "stebuklinga tabletė"..tai yra instrumentas (signalų ar indikatorių rinkinukas), veikiantis visur ir visada,... kad "turi būti kažkoks paprastas ir labai lengvas būdas semti pinigus kibirais".. apskritai, kad Forexe galima greitai ir lengvai išmokti uždirbti, tereikia rasti "tinkamą", "paprastą" ir "lengvą" būdą..
Iš tokių iliuzijų ir seka nusivylimai, dėl kurių dauguma pradedančių treiderių visam laikui atsisveikina su rinka, pasidarydami sau išvadą, kad uždirbti iš viso neįmanoma.
O kad įmanoma, sužino tik tie, kurie atsikratę iliuzijų nustoja reikalauti iš rinkos to, ko joje nėra ir negali būti. Ir, kas svarbiausia - išmoksta dirbti TOKIOJE rinkoje, kokia ji yra iš tikrųjų - su visais jos trūkumais ir privalumais.
Pagarbiai, Rasa

Mano brėžiniai

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Real Time Economic Calendar provided by Investing.com.